
Dit is een stuk dat ik niet had willen schrijven. Omdat ik niets liever had gewild, dan dat het niet zou zijn, zoals het is. Een bericht dat er toch uit moest, omdat ik de illusie koester dat ik door mijn paniek in letterbrokjes uit te kotsen, mijn angst over het internet uit te schreeuwen, ik het zwaard van Damocles kan botten, de dreiging, die gedijt bij nacht en nevel, bij zwijgen en stilletjes toestaan, onschadelijk zou kunnen maken.
Een stuk geschreven in de hoop dat ik de banvloek zou kunnen breken of in ieder geval iets zou kunnen inscheuren, door de van collectieve schuld doordrenkte deken van het zacht zoemende wespennest af te trekken, door de deksel van de walmende doofpot af te trappen en het gif naar het zonlicht te laten ontsnappen.
Door het ondenkbare te benoemen, waar schouderophalend Nederland stilzwijgend van uit lijkt te gaan.
Thierry Baudet, ontkwam gisteren aan een tweede moordaanslag in korte tijd.
De eerste een weggehoonde doodklap met een lood omwikkelde paraplu, onder ogen van de Gentse politie uitgevoerd, ik speculeer, uitgevoerd door een SBU commando met een diplomatiek paspoort.
Een aanslag die we eigenlijk alweer waren vergeten in de mêlee van deze krankzinnige tijd.
Een aanslag die je achteraf kunt zien als “laatste waarschuwing” aan de jonge vader, die moedig besloot, met opgevoerde beveiliging, zijn campagne voort te zetten. Geslagen, maar ongebroken. Lachend en lol trappend, met influencers en podcasters. Tot gisteravond, twintig november.
De tweede aanslag was van een heel andere orde.
Deze was, mijns inziens, bedoeld om te doden. In een bomvolle Groningse kroeg, volgens mij het Golden Fust, waar mijn broer vroeger werkte, zag ik een klein kereltje of een meisje met kort haar, met lange bovenhandse halen, stekende bewegingen maken naar de slaap en halsslagader van Thierry.
Het wapen, een, al dan niet gebroken, bierflesje.
Dit was geen waarschuwing meer. Dit wat een regelrechte moordaanslag.
En het is een Godswonder dat Thierry dit heeft overleefd.
Het is mij wel duidelijk.
Thierry is volgens mij, na Pim Fortuyn, de tweede bezielde Nederlandse politicus in ruim twintig jaar, die de macht teveel heeft uitgedaagd en te populair werd om te corrigeren door gelijkgeschakelde media, malafide peilers, lasterende journalistjes en driftige opiniemensjes.
Te onaantastbaar, te onomkoopbaar, te ver uitstekend boven de rest en dus veel te bedreigend, naar de smaak van de onzichtbare octopus die de schijndemocratie Nederland al ik weet niet hoe lang, misschien al sinds de gruwelmoord op de gebroeders de Witt, in de ijzeren greep van haar zuignappen houdt.
De macht die zich oprechte, ongecorrumpeerde oppositie nu eenmaal niet kan veroorloven, omdat de kraan van de Nederlandse beerput, wel eens vol open zou kunnen worden gedraaid en een stuwmeer aan rottende doofpotinhoud over de Nederlandse akkers zou kunnen uitvloeien en recht in hun tronie zou kunnen spetteren.
Een tweede aanslag in twee weken tijd op een politicus!
En Nederland deed na een campagnetijd waarin Forum voor Democratie, compleet werd genegeerd, er opnieuw, ondanks de overduidelijke ernst van de zaak, massaal het zwijgen toe, op enkele verwoed tegen een muur kwetterende twittervogeltjes na. Zelfs de collega partijleiders van Thierry hielden collectief hun snavel, toen hun beurt kwam om te spreken.
Toen zij tegenover de camera’s van het Een Vandaag Debat voor een publiek van miljoenen Nederlanders afstand konden nemen van de gruwelijke aanslag, zwegen zij Thierry liever dood, terwijl hij bij de traumachirurg van het UMCG zijn wonden moest laten hechten.
De stilte was alleszeggend.
Boekdelen sprekend.
Er was geen persalarm.
In het beklemmende “Crónica de una muerte anunciada”, het meesterwerk van Gabriel Garcia Marquez, is het hele dorp al op de hoogte, van de op handen zijnde dood van Santiago Nasar. De onvermijdelijke, bloederige eerwraak van de broers van de versmade bruid Angela Vicario, die Santiago aanwees als degene die haar maagdelijkheid zou hebben geschonden.
Niemand waarschuwde de jongeman, die doodgemoedereerd door het dorpje, op weg naar zijn einde kuiert.
Nederland voelt voor mij op dit moment als dat kleine Colombiaanse dorpje.
Men voelt de dreiging, de grauwsluier en legt zich al zwijgend neer bij het noodlot.
Zovelen halen onmachtig zuchtend de schouders op en kijken reikhalzend zo ver mogelijk weg, naar één of andere voetbalwedstrijd, Zwarte Piet, of naar de verkiezingsdebatten tussen lood en oud ijzer.
“Had hij maar niet zo’n grote mond moeten hebben”.
Zovelen lijken het verlangen naar een beter Nederland te laten varen, de hoop op “eindelijk iets anders” op te geven , ondergedompeld als men is, in het defaitistisch drog, dat in deze klamme PTSS polder, uiteindelijk iedere gouden halm die boven het maaiveld uitsteekt, toch per definitie wordt afgemaaid.
Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate!
Maar ik weiger te zwijgen, zoals zoveel dorpsgenoten.
Ik zet het liever op een schreeuwen.
En ik weiger de hoop op te geven.
Ik wil dat wij in een cordon om Thierry heen gaan staan,
zodat hem niks meer kan overkomen.
Ik weiger het hoofd te laten hangen.
Want Thierry doet dat ook niet, ondanks de hechtingen.
Morgen zijn de verkiezingen.
En dan stem ik op Thierry.
En ik hoop jullie ook.
Laten we zijn stem met de onze beschermen.
Wil je mijn werk ondersteunen? Dan kan dat hier! Jouw bijdrage is momenteel mijn enige bron van inkomsten.
Vind je mijn werk goed, mooi of zelfs belangrijk? Deel deze post dan zoveel mogelijk! Ook kun je mijn werk ondersteunen met een donatie!












21 November 2023 at 17:19
Toppie Jan.
21 November 2023 at 18:26
Mijn (brief)stem op Thierry ligt hopelijk al een tijdje in Den Haag te wachten op de ontmaskering!
21 November 2023 at 18:44
Laten we zijn stem met de onze beschermen. ; zo mooi gezegd Jan !
21 November 2023 at 18:50
Mijn stem heeft Thierry…..FVD is meer een vriendengroep, als een partij!!!
21 November 2023 at 18:52
Mooi stuk wederom, dank!
En weer zat er een duidelijk gat in de beveiliging..
Ik hou van oude, wijze Hollandse gezegdes.
Maar laat het asjeblieft geen ‘driemaal is scheepsrecht’ zijn.
Huiveringwekkend, niet?
21 November 2023 at 18:57
Was het maar niet nodig om dit soort stukken te schrijven, Jan. Maar je doet het. En het moet.
En je doet het goed.
21 November 2023 at 19:36
Beterschap voor u ( heer Baudet ) en uw gezin , ik vindt het onuitsprekelijk wat zich hier na Pim weer herhaalt . Ik schaam mij diep voor onze politieke leiding en hun misdadige hypocrisie . Al zou u morgen stoppen met de politiek heeft u in positieve zin meer bijgedragen aan ons land en eerlijke politiek dan miljoenen mensen in Nederland tijdens hun hele leven . Ik wens u wijsheid en een lang en gelukkig leven , peter 🤗
21 November 2023 at 19:59
Top Jan, ook bij mij komt het hard aan, en is de media en de politiek hier schuldig aan net als bij Pim Fortuyn.
21 November 2023 at 20:05
Ook ik stem FvD… Ben ook al jaren lid. Komt goed.
21 November 2023 at 20:07
Ja, ik ook Jan!
21 November 2023 at 20:18
Top geschreven en een geweldig support voor Thierry en alle FvDers laten we er voor gaan staan 1 voor alle en alle voor 1
21 November 2023 at 21:02
De murwheid alom is enorm huiveringwekkend.
Moge Thierry spoedig herstellen.
Moge de wal het schip keren.
#FvD
21 November 2023 at 22:48
WOW
22 November 2023 at 08:23
Mooi en loepzuiver omschreven. NL kan zich collectief schamen over de sfeer die de NPO en Belgische blaadjes hebben gecreeëerd voor de volgende labiele idioot, die zich hierdoor gesterkt, Baudet definitief het zwijgen gaat opleggen. Om vervolgens door het verrotte ministerie van Justitie met haar zijden handschoentjes zal worden opgevangen, conform Volkert van der Graaf, die allang weer op vrije voeten rondloopt met zijn hondsbrutale grote bek.
22 November 2023 at 10:51
Amen! God zegene Thierry
22 November 2023 at 13:29
Fijn dat ik het eens met u eens kan zijn.
De moordaanslag heeft, ook in mijn optiek, als beste vergelijking de moorden op de gebroeders de Witt.
22 November 2023 at 16:23
Prachtig, helaas nodig
23 November 2023 at 14:49
treffend
7 February 2024 at 14:50
Al deze mooie reacties, prachtig! Alleen… wie betaalt er hier zijn belastingen nog? Als je niet letterlijk kunt vechten tegen de bierkaai, dan kan je altijd nog beginnen met weigeren die bierkaai te funden!!!