
Alle twitterberichtjes, columns, krantenartikels en zelfs een enkel treurbuisprogramma waarin mijn naam met afkeer wordt uitgespuugd, overziend, ben ik tegenwoordig nét “belangrijk” genoeg om een narratief om me heen gesponnen te krijgen, bedoeld om mij en mijn gedachten, onschadelijk te maken. Het narratief -een hele eer- dat ook reuzen als Sacharov en Soltsjenitsin ten deel viel en duizenden andere “querdenkers”.
Het narratief dat ik “gek” zou zijn.
Ik vind dat niet zo erg.
Ik weet niet of ik gek ben. Zoiets is moeilijk om van jezelf te zeggen. Is het gek om op een andere manier naar waarheid en werkelijkheid te kijken? Of alleen om je er ook hardop over uit te durven spreken?
Want uitspreken, dat moet ik nu eenmaal. Genetisch wangedrocht dat ik ben. Een kluizenaar met een ongeneeslijk grote bek.
Kun je eigenlijk nog spreken van gek, na de openbaringen uit het Epstein dossier; ongetwijfeld nog maar een minuscuul deel van de onbeschrijflijk sadistische wreedheden die de “elite” hebben gepleegd, hun diep satanische plannen met de mensheid. Hun intense haat voor kinderen, die in hun onbezoedelde onschuld, het evenbeeld van God, het best benaderen.
En wat zegt die openbaring eigenlijk over onze geheime diensten, die jarenlang dezelfde gekken die de kwaadaardige elite al jaren in het licht proberen te zetten, criminaliseerden en weg probeerden te zetten als hét grote gevaar voor de samenleving?
Wat klopt er eigenlijk nog meer niet in alles dat ons al die eeuwen is voorgespiegeld?
Wat is die wereld eigenlijk? Wat ligt erbuiten? Of is er verder niks? Wat is perceptie? Wat schuilt er achter de lachspiegels? Na de volgende straathoek? En is wat ik daar zie, er ook als ik niet kijk? Dat soort vragen drijft me.
En soms tot waanzin.
Zo ben ik er inmiddels van overtuigd dat we nooit op de maan zijn geweest. Dat onze zon even groot is als die maan. En veel dichterbij dan vrijwel iedereen denkt.
Ik denk dat de aarde een “realm” is, met water boven én beneden ons, niet rond, niet plat, maar onbegrijpelijk Goddelijk, met een ondoordringbaar firmament waar te hoog reikende raketten als speedboten sporen trekken over omgekeerde golven. En dat daaraan geen ontsnappen mogelijk is.
Ik denk dat zoveel prominenten, sterren, prinsessen en presidentsvrouwen, aangeklede mannen zijn of veel erger, gekloond of eeuwig levend in verschillende gedaantes. Dat aardolie onuitputtelijk is en niet gemaakt van geperste plantjes en dinosauriërs die, anders dan draken, nooit hebben bestaan.
Dat er een strijd plaatsvindt, ver boven onze hoofden, maar ook in ons mensenmidden. Tussen de Engelen van goed en kwaad. Zo mooi beschreven in Paradise Lost van John Milton.
Dat Satan de macht heeft over de aarde. Dat er ooit, overal ter wereld, machtige bomen stonden die tot de hemel reikten en omgekeerd hun wortels, misschien wel tot in de hel.
Dat de noord én de zuidpool niet zijn wat we denken. De één een zwarte magnetische rots, de Rupes Negri, waar het water in een gigantische draaikolk in de aarde verdwijnt, de Black Rock, waar alle kompassen zich naar richten. De ander een ondoordringbare, oneindige ring van ijs.
Dat kraters van meteoren, in werkelijkheid gigantische geisers in ruste zijn, die binnenkort, voor het eerst sinds Noah opnieuw hemelwater zullen spuien. Dat Apollyon, Abaddon uit Openbaring 9:11, vlakbij Cern wacht in zijn eeuwige kerker, de bodemloze put.
Dat de sterren en planeten geen rotsen of gasbollen zijn, maar “hemellichamen”. Dat UFO’s en aliens bestaan, maar niet uit “de ruimte” komen. Dat Griekse en Romeinse goden, in werkelijkheid gevallen engelen waren, the Watchers, onder aanvoering van Samyaza.
De gevallen engelen ieder met hun eigen bovenmenselijke machten en krachten, prachtig beschreven in het “conveniently” uit de Bijbel verbannen boek van Henoch. Het boek dat als een ontbrekende sleutel, perfect past op het mysterieuze slot dat Genesis zes heet.
Dat we sinds mensenheugenis en ver daarvoor, worden geregeerd door hun nakomelingen. Afstammelingen van in duizenden jaren sterk verdunde bovenmenselijke bloedlijnen.
Dat hun nakomelingen, de Nephillim, reuzen zijn, verwekt door deze engelen en mensenvrouwen. En dat het hun bloedlust en vernietigingsdrang was, die God deed besluiten zijn hele schepping, op de passagiers van de Ark na, uit te roeien.
Dat taal tovenarij is. Dat schrijven en spreken, spelling is; het coderen van de werkelijkheid, en Engels de taal der Engelen. En dat het woord daadwerkelijk vele malen machtiger is dan het zwaard.
Waanzin voor velen. Maar voor mij is het allemaal echter dan de “echte wereld” van de gemiddelde mens.
Bewijs me het tegendeel.
Wat is gek? Wie is hier eigenlijk gek? Zij die me zo graag uitlachen of ikzelf?
Ik weet het oprecht niet.
Eeuwenlang werd je voor gek verklaard als je zei dat de aarde rond was. Millennia liep je een gerede kans terechtgesteld te worden als je beweerde dat er geen God was. Zelfs zulke gigantische waarheden zijn vrij recent pas gekeerd. Usance geworden en schijnbaar opnieuw in steen gehouwen. Wet geworden van deze dag en tijd. Maar ook deze existentiële overtuigingen keren en draaien door, tot over een tijdje alles weer op zijn kop staat.
Wat is “gek” meer of minder dan een afwijking van het courante narratief?
Ik begrijp best dat een wereldbeeld als het mijne bizar en bedreigend overkomt. Zeker voor mensen die te lui of te bang zijn om verder te denken. Of het te druk hebben met “echte dingen” zoals auto’s, geld, horloges en hoeren. Ik leef in een volstrekt andere wereld dan zij.
En ik heb zeker begrip voor al die arme zielen, die eenvoudig te druk zijn hun hoofd boven water te houden in hun tredmolenrealiteit van hypotheken, huren, zieke kinderen en schulden. Van mantelzorg en luieremmers.
Maar ik heb nu eenmaal de luxe en de moed om gek te zijn. En dat verplicht mij om zo diep te graven als ik kan en me niets aan te trekken van de communis opinio. En als ik vertel over wat ik ontdek of ik filosofeer wat in het wilde weg, dan ziet dat er uiteraard voor anderen, stapelgek uit. So be it. Wat je buiten de gebaande paden vindt strookt nu eenmaal nooit met de dogmatiek van de “preferente realiteit”. Het lachspiegelpaleis, de Truman Show, waarin zoveel mensen, van geboorte tot dood in leven. De onzichtbare gedachtengevangenis waarin men zich, vanaf de eerste levensschreeuw, van alles laat voorschrijven en wijsmaken.
Ik begrijp best dat ik soms dingen zeg die, volstrekt ongewenst, hele wereldbeelden overhoop gooien. Dat ik gekoesterde luchtbellen doorprik, waarop voor velen het hele bestaan is gebouwd.
Dat is even wennen natuurlijk.
En spot, boosheid en ridiculisering zijn nu eenmaal onderdeel van verwerking. Net als tegenstribbelen of negeren. Ik neem dat niemand kwalijk. Het is ook niet niks. Een totaal andere werkelijkheid opgediend krijgen, dan je levenslang is voorgehouden.
Dat mogen gewone mensen best gek of zelfs op een existentieel niveau bedreigend vinden. Dat is het namelijk ook.
Het wordt anders als dat woordje “gek”, wordt gebruikt als wapen, door agenten, instanties en overheden om iemand zoals ik monddood te maken, buiten de maatschappij te zetten, te diskwalificeren of ontslagen te krijgen.
Dat is een uiting van staatsterreur, zoals tijdens de Sovjet Unie. Gekken zoals ik sloten ze ze daar op in witte kamers met zachte kussens.
Ik geniet dan ook met volle teugen van ieder moment waarin ik, in vrijheid, stapelgek mag zijn.
Ik hoop dat jullie me dat niet kwalijk nemen.
Gelukkig ben ik voor een privé kamertje in zo’n mooie kliniek met lieve zusters, nog net te onbelangrijk.
Vind je mijn werk mooi of zelfs te gek. Support me dan hier
Vind je mijn werk goed, mooi of zelfs belangrijk? Deel deze post dan zoveel mogelijk! Ook kun je mijn werk ondersteunen met een donatie!











26 February 2026 at 15:17
An open mind is a joy forever😄
26 February 2026 at 15:29
Ik herken me in dit artikel. Jij noemt het gek of men noemt het gek. Ik kreeg vroeger en nu nog soms trouwens het etiket gestoord, soms heks, opgeplakt als ik me uitsprak over hoe ik de wereld, verleden, heden en toekomst waarneem en waarnam. Ik zie het met mijn eigen ogen, en soms oren, zich nu ontvouwen. Toch voel ik me meer verwant met het elfenkind aan de linkerzijde van deze pagina met het artikel “De NATO top is de apotheose van de eikel” Die top achtervolgde mij dagelijks gedurende maanden omdat een en ander zich dichtbij mijn huis afspeelde met het hele circus er om heen.
Het ga een ieder goed,beter, t beste!
26 February 2026 at 15:39
Prachtige reaktie Jan,, en wees maar lekker gek, want dat ben ik ook!
26 February 2026 at 15:41
Populaire reacties van Sofisten ! Gek – Racsist – Anti-Semiet- Trol – Woke – Ontkenner- Heiden -Ziek – Nazi – Fascist – Communist ……etc…
26 February 2026 at 16:05
Je spreekt tot mijn hart, Jan. Simpel als dat.
Zijn we toch lekker samen gek, who cares.
26 February 2026 at 17:02
Wat een verrassing, 2 per week.
Ja Johannesvriend, jij bent hartstikke gek and I love it. Een gek is de gelukkigste mens op aarde en ik ben best gelukkig, jij toch ook?
26 February 2026 at 18:55
Gek, da ge zeit! 😉
26 February 2026 at 20:55
Ik weet niet of je het gek moet noemen!? Ik voel veel wat jij voelt en ik was vaak heel boos over allerlei misstanden en kon het niet kwijt in mijn omgeving en als ik dat deed kreeg ik woorden of ze dachten die man is gek. Voor mij begon dat eigenlijk onder Rutte ik was verbijsterd en kwaad dat zo iemand een wolf in schaapkleren heel veel mensen op het verkeerde been kreeg in mijn ogen is hij nummer één stond als Pathologische Leugenaar en een Psychopaat Jaren later snap ik hoe het in elkaar steekt en ben des temeer verbijsterd over hoe het toegaat in de wereld en hoe corrupt mensen en systemen zijn. Ik zeg ook dingen meer en zie dat ik momenteel wel veel meer kan zeggen omdat veel mensen ook wel zien dat er iets niet klopt! En nu met dat poppenkast regiem wat er nu zit is het hek helemaal van de dam wat een ongelofelijke flauwekul verkopen ze! Het houdt niet op en hopelijk gaat het merendeel van de bevolking het inzien en als dat niet gebeurd zijn wij hopeloos verloren!
27 February 2026 at 00:13
De wereld ziet er grauw uit. Troosteloos in haar droevigheid. Je vraagt je af waar je de moed vandaan haalt en de energie om elke dag de klompen maar weer aan te trekken om het verhaal op nieuw te beginnen. De voorzet van gister is niet relevant meer.
27 February 2026 at 07:26
Doe jij maar lekker gek, dat is voor mij gewoon genoeg! Blijf je ajb uitspreken en het zo mooi verwoorden als jij kan.
9 March 2026 at 18:42
Ja, heerlijk. Precies zoals ik ook Denk. Mensen denken dat je niet spoort als je niet in Dinosaurs gelooft of de landing op de maan. Waar ik me altijd aan stoor is de evolutie leer. Gewoon belachelijk. Je kan een fruitvliegje 1000 keer laten paren, het is en blijft een fruitvliegje. En Dan te bedenken dat zowel olifanten als bacteria dezelfde oiorsprong zouden hebben. Het is om te gillen. Ook dat wij niet geschapen zouden zijn. Denk eens na, in Afrika hebben we zwarte mensen, je hebt Indiane, Eskimos. Hoe in Godsnaam is het mogelijk dat ze Al die zeeen zouden hebben gevaren , er anders uit gingen zien en kijk eens: ze kunnen wel kinderen krijgen. Je open mind wordt gewoon de kop ingedrukt en het liefst plakken ze je nog een paar letters op. De gewone logica is gevaarlijk, gek en bedreigend. Mensen die de waarheid bewijzen worden opgesloten of , nog erger, vermoord. Het is voir mij een opluchting dat Bennink zich uitspreekr en ik Ben het letterlijk overal mee eens. Heb hem leren kennen via een voirwoird van een boek van Robin de Ruiter, waar zijn k er inmidd LS heel wat van heb.
27 February 2026 at 11:48
Oh, lieve gekke Jantje.
Vandaag weer met deze brief de bevestiging dat toeval gewoon niet bestaat, maar dat je het eenheid in gevoel van zijn moet gaan noemen.
Want het is als ik deze brief lees, zo klaar als een klontje dat jij in de gedaante van vlieg of glaasje water gisteravond in mijn kamer moet hebben vertoeft, omdat jij ongeveer 80% van wat ik gister samen met mijn nicht overdachten en bespraken met dezelfde uitkomsten die jij benoemd moet hebben waargenomen of gehoord.
Mijn mond viel open van verbazing, vooral over de raketten die als speedboten een spoor trokken. Mijn nichtje liet gister met dezelfde argumentatie een filmpje zien over UFO’s.
Maar ook een afgesloten firmament, de Noord en Zuidpool met hun geheimen kwamen voorbij. net als de reuzen en de vergeten bijbel stukken. De Ethiopische bijbel, Het werkelijke joodse volk daar en de magische speer waar Jezus mee werd doorboord.
Dus Jan, zoals deze gekke muis zei tegen de olifant: Wat stampen we lekker samen he?
Groet Sil. 😉
27 February 2026 at 12:32
Een prikkie na 2 maanden “veilig en effectief” verklaren onder noodvergunning.
Boeren moeten weg voor heideplantjes natuur.
Herbewapenen om geen Russisch te praten.
Wolven zijn goed voor de natuur.
Vluchtelingen zijn goed voor onze economie.
Windmolens gaan de wereld redden.
Extreme claims en extreme maatregelen van de overheid.
Dan eis ik als burger extreem bewijs, extreme openheid en extreem gecontroleerd door onafhankelijke wetenschappers.
Maar als je dat eist ben je extreem-rechts of anti-institutioneel volgens de NCTV. Mogelijk zelfs “gewelddadig”.
Nee Jan, je bent niet gek.
Je bent alleen extreem in het eisen van verklaringen.
9 March 2026 at 18:45
Hel maal mee eens. Maar wij worden Wappies genoemd, direct vernederd en niet voir vol aangezien.
27 February 2026 at 20:58
Mooie column weer. Dank voor al je inzet Jan. Gedoneerd.
28 February 2026 at 12:03
Ach lieve Jan, durf ik je nu wel zo aan te spreken, want jouw geschreven hartekreten zijn voor mij als balsem op de virtuele schuurplekken op mijn lijf. Nu worden we weer gewaarschuwd voor gordelroos, omg. De enige omroep (NPO klassiek)waar ik nog wel eens naar luister, gooit me er al weken mee dood. Moet ik weer FB gaan waarschuwen dat ze vooral niet bij de mainstream dokter te rade moeten gaan. Daarom dankjewel voor wat je me weer meedeelt over deze krankzinneige mainstreamwereld. Als ik dan gek zou moeten zijn, dan troost ik me met de wetenschap dat er in de zichtbare wereld zich een andere wereld vandaarachter heeft ingedrongen als slangenkoppen in de zichtbare ‘realiteit’, whatever that may be. Dus blijf jezelf, gek of niet, ik lees je graag.
3 March 2026 at 07:40
“The Whole Of The Moon” van The Waterboys, een passende songtekst voor types zoals onze Jan:
I pictured a rainbow
You held it in your hands
I had flashes
But you saw the plan
I wandered out in the world for years
While you just stayed in your room
I saw the crescent
You saw the whole of the moon
The whole of the moon
You were there at the turnstiles
With the wind at your heels
You stretched for the stars
And you know how it feels
To reach too high
Too far
Too soon
You saw the whole of the moon
I was grounded
While you filled the skies
I was dumbfounded by truths
You cut through lies
I saw the rain-dirty valley
You saw Brigadoon
I saw the crescent
You saw the whole of the moon
I spoke about wings
You just flew
I wondered, I guessed and I tried
You just knew
I sighed
But you swooned
I saw the crescent
You saw the whole of the moon
The whole of the moon
With a torch in your pocket
And the wind at your heels
You climbed on the ladder
And you know how it feels
To get too high
Too far
Too soon
You saw the whole of the moon
The whole of the moon
Unicorns and cannonballs
Palaces and piers
Trumpets, towers, and tenements
Wide oceans full of tears
Flags, rags, ferry boats
Scimitars and scarves
Every precious dream and vision
Underneath the stars
Yes, you climbed on the ladder
With the wind in your sails
You came like a comet
Blazing your trail
Too high
Too far
Too soon
You saw the whole of the moon
6 March 2026 at 12:55
De religie (illusie, maya) van het materialisme verklaart alles daarbuiten voor gek.
11 April 2026 at 22:42
Mooi stuk. Een stap tussen nog veel geven om het oude, de ‘bulshitters’ (en wat ze denken, vinden), en zonder al te veel bekommernis, maar wel tegen de klippen op, vrij proberen te scheppen uit jezelf?